Współczesna medycyna regeneracyjna coraz więcej uwagi poświęca naturalnym czynnikom naprawczym: płytkom krwi, czynnikom wzrostu oraz komórkom macierzystym. Słusznie upatrując się w nich klucza do poprawienia jakości oraz przedłużenia młodości.
Fibryna bogatopłytkowa I-PRF to
REWOLUCJA W MEDYCYNIE REGENERACYJNEJ. Zapowiedź
NOWEJ ERY dla współczesnej medycyny, która od dłuższego czasu poszukuje przełomowych i skutecznych metod biologicznych do odbudowy tkanek.
Jakie są efektu zabiegu fibryną?
Zacznijmy od tego, że efekt pozabiegowy jest praktycznie
NATYCHMIASTOWY! Głównym efektam jest: redukcja zmarszczek, osiągana dzięki tworzeniu się pod skórą siatki z włókien fibryny. Fibryna zaczyna wypychać tkanki znajdujące się nad nią, dając łagodny efekt uwypuklenia. Efekt stymulacji komórek, czyli działanie długofalowe, zawdzięczamy płytkom krwi
(thrombocytes) uwięzionym między włóknami fibryny.
Trombocyty nieprzerwanie, lecz powoli, wydzielają zgromadzone w nich czynniki wzrostu. Doprowadza to do wzmożonego namnażania się komórek śródbłonka naczyń, co polepsza ukrwienie i odżywienie tkanek. Aktywowane zostają również fibroblasty, w wyniku czego następuje synteza nowego kolagenu – głównego czynnika odpowiedzialnego za jędrność i sprężystość skóry.
Sposób działania terapii fibryną aktywną i-PRF można porównać do terapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP). Znacząca różnica istnieje jednak w sposobie uwalniania czynników wzrostu z płytek krwi. Ich powolne i długotrwałe wydzielanie podczas terapii fibryną bogatopłytkową i-PRF zapewnia nam znacznie lepszy efekt niż ich nagłe uwolnienie, jakie ma miejsce w mezoterapii.
Komórki są stale stymulowane i niepotrzebne jest tak częste odnawianie dla nich „sygnału” pobudzającego, a efekt utrzymuje się nawet do 2 lat.
- wygladzenie zmarszczek
- poprawa elastycznosci, napiecia i gestosci skóry
- sprezysta, nawilzona skóra
- rewitalizacja skóry,
- wygladzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
- przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii
- poprawa ukrwienia skóry
- remodeling wlókien kolagenowych
Jak wygląda zabieg Fibryna iPRF?
Zabieg składa się z 3 etapów:
- pobranie krwi. Krew pobierana jest od pacjenta w pozycji siedzącej, a u osób szczególnie wrażliwych w pozycji leżącej. Krew pobierana jest z żyły w zgięciu łokciowym. Średnia ilość pobranej krwi: 8-16 ml (1-2 probówki )
- otrzymanie osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej. Krew pobrana za pomoca zestawu PRP
- podanie pozyskanego fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie do tkanki skórnej za pomocą mezoterapii, bądź liniowo wzdłuż zmarszczek.
Wskazania do zabiegu fibryną:
- rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dloni
- skóra wysuszona,bez napięcia, z oznakami zmęczenia
- pacjenci poszukujący produktów naturalnych
- rozstępy i cellulit
- pacjenci z ryzykiem wystąpienia alergii
- doskonale uzupełnienie po zabiegach laseroterapii – skuteczny „opatrunek” po laserze
Jak długo trwa zabieg?
Całość zabiegu trwa około 60 minut.
Czy mogę dodatkowo wykonać zabieg po terapii fibyrną?
Zaleca się stosowanie leczenia fibryną aktywną równolegle z innymi terapiami, takimi jak laser frakcyjny CO2 lub Dermapen – co przynosi dodatkowo znaczące efekty.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Procedury lecznicze wymagające użycia własnej krwi pacjenta, czyli materiału autologicznego, zaliczane są do jednych z bezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, ze względu na znikome ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych lub nietoleracji.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- choroby autoimmunologiczne
- ciąża i karmienie piersią
- choroby nowotworowe
- niektóre choroby krwi
O czym nalezy pamietac po zabiegu?
– unikać promieni słonecznych (przez 2 tygodnie)
– nie korzystać z sauny i solarium (przez 2 tygodnie)
– stosować kremy ochronne z filtrem (przez 2 tygodnie)
O czym nalezy pamietac przed zabiegiem?
– nawodnienie organizmu ( nalezy wypic w ciagu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem).
– mozna wziac przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg) lecz nie powinno sie stosowac niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem oraz przez 7 dni po zabiegu.
– w dniu zabiegu nie nalezy korzystac z sauny, zajec fitness, nie stosowac goracych kapieli, wstrzymac sie od uprawiania aktywnych sportów
– nalezy zadbac o higiene miejsca zabiegowego
Czym różni się zabieg z osocza bogatopłytkowego od zabiegu z fibryny bogatopłytkowej?
W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.
Cena zabiegu fibryną
Cena zabiegu fibryną w Centrum Uroda Wrocław wynosi:
Zabiegi nadzorują:
dr n. med., spec. dermatolog, wenerolog Monika Lelonkiewicz
lek.med., spec. chirurg Krzysztof Raszewski